Talsu mērs nav piemērs uz ko tiekties

Dalies

Četru partiju pārstāvju neierašanās uz domes sēdi neradās vienas dienas laikā, tas ir mēģinājums pievērst uzmanību notiekošajam ārprātam, nepārtrauktām pretrunām Talsu novada domē un mākslīgi uzpūstajam populisma burbulim. Ir pienācis laiks atvērt acis un paskatīties, kas notiek patiesībā.

Gozēšanās presē ar sazvērestības teoriju kultivēšanu mēram ļoti tīk, to apliecina pēdējo 24 stundu publikācijas un izteikumi, ķeroties te pie viena salmiņa, te pie otra… Taču būtu labi ja paša vārdi saskanētu ar darbiem. Kāpēc mērs klusē par apmēram 500 000 eiro sadārdzinājumu Raiņa ielas remonta projektam (komiteju protokolā, kur deputāti uzdeva jautājumus par šo sadārdzinājumu, runātais ir nocenzēts ar tekstu “notiek diskusija”)? Kāpēc ir pārlieka slepenība un liegta piekļuve agrāk brīvi pieejamiem dokumentiem? Kāpēc tiek klaigāts par izšķērdību, bet deputātei nav sniegtas atbildes, cik nodokļu maksātāju naudas šajos mēnešos ir iztērēts juridiskiem ārpakalpojumiem (iespējams, tie ir ap 10 000 eiro)? Kurš cilvēks novadā izlemj, kuri uzņēmumi uzvarēs iepirkumos un kurus cilvēkus ir jāpieņem darbā? Cik darbā pašvaldībā ir pieņemti bijušie skolas, kursa un partijas biedri?

Konstruktīvas diskusijas, iespēja izteikt savu viedokli un koleģiālas attiecības Talsu novada domē nepastāv. Arī par šo tēmu piemēru ir daudz, taču neesam gatavi nolaisties līdz mēra zemiskumam un publiski mazgāt šo netīro veļu. Patiesa un atbildīga strādāšana iedzīvotāju labā sniedzas tālāk par mākslīgi radītu cīņu ar ienaidnieku un populisma runām.

Paldies atbalstītājiem un arī kritiķiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *