Talsu Galvenās bibliotēkas projekts: domes vadībai uzdod vienoties par darbu uzsākšanu

Dalies

Tā sanācis, ka tikai pēc deputātu iejaukšanās, pieprasot ārkārtas sēdi, ir panākta kāda virzība un cerams saprātīga komunikācija starp pašvaldību un pilnsabiedrību “Talsu statiskais spriegums” par Talsu Galvenās bibliotēkas ēkas pārbūves darbu veikšanu.

Domes deputāti ceturtdienas ārkārtas sēdē vienbalsīgi lēma, ka domes priekšsēdētājam Edgaram Zelderim NEKAVĒJOTIES ir jāparaksta vienošanās, kas pie noteiktu nosacījumu izpildes paredz atsaukt iepriekš tikai domes vadības līmenī saskaņoto lēmumu par līguma laušanu. Ar domes lēmumu esam uzdevuši domes vadībai atgriezties pie sarunu galda, lai vēlākais līdz 22. jūnijam vienotos par būvdarbu tāmi un darba izpildes grafiku. Šādu vienošanos varēja panākt jau sen arī bez ārkārtas sēdes un savstarpējiem ķīviņiem.

Lai gan ar balsojumu atbalstījām šo kompromisa variantu, tas vai projektu izdosies īstenot un netiks atņemts vairāk kā miljons piesaistītā Eiropas finansējuma, būs atkarīgs no domes atbildīgo amatpersonu – priekšsēdētāja un “trīs krēslu” – patiesas vēlmes sadarboties. Ja līdz 22. jūnijam neizdosies vienoties, atkal projekts būs nulles punktā. Jauns iepirkums, iespējamas pārsūdzības atkal radīs risku, lai projekts neizdotos. Šo visu vērojot, negribot rodas jautājums – varbūt tāds arī ir mērķis?

Jau 17.05. Domes sēdē centāmies panākt līguma laušanas atcelšanu, bet priekšsēdētājs pat nepieļāva balsojumu par lēmumprojektu (jo to nebija novirzījis saskaņošanai Juridiskajā nodaļā) un priekšlikumi lietas virzībai palika neuzklausīti.

Tas vien rada bažas vai arī pēc šīs vienošanās politiska ieriebšana neizvirzīsies priekšplānā racionālai novada attīstībai un galu galā – iesāktā cienīgai novešanai līdz galam.

“Nezinu, kur jūs bijāt, bet manis te kādu laiku nebija, un es vēl īsti nezinu vai šobrīd šeit esmu,” šāds priekšsēdētāja citāts kā dienas atziņa rotā laikraksta “Talstu Vēstis” trešdienas numura pirmo lapaspusi. Pietiek atrunu, pagājis gandrīz gads, jāsāk strādāt un pildīt domes lēmumus.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *