V Iepirkums tikai vienam uzņēmumam?

Dalies

Pašvaldības Iepirkumu komisija palielinātā sastāvā nostrādājusi vien dažus mēnešus, taču jau paspējusi izcelties ar īpatnējiem gājieniem. Izskatās, ka iepirkums par kokskaidu granulu piegādi Talsu novada pašvaldības vajadzībām tīši vai netīši izstrādāts tā, lai prasībām atbilstu tikai viens pretendents – “SBE Latvia LTD” (1), kur, cerams, tikai sagadīšanās pēc strādā mēra partijas biedrs (2). Atšķirībā no citiem gadiem, šajā reizē iepirkuma pretendentam bija nepieciešams īpašs sertifikāts, šādu prasību var izpildīt tikai viens no mūsu novadā pieciem kokskaidu granulu vairumtigrotājiem.

Nevar nepieminēt, ka “SBE Latvia LTD”, kurš uzvarēja pašvaldības iepirkumā ir noteicis cenu 152 eiro par tonnu, kaut arī tajā pašā laikā mazumtirdzniecības cena uzņēmuma mājaslapā iepirkuma brīdī bija norādīta 133 eiro par tonnu. Uz, iespējams, mākslīgu sadārdzinājumu norāda arī cenas, ko šis uzņēmums ir piedāvājis iepriekšējos iepirkumu konkursos citviet:

Mērsraga novada pašvaldība – 128 Eiro par tonnu (2017/2018. sezonai)

Talsu namsaimnieks – 130 Eiro par tonnu (2017/2018. sezonai)

Uzskatām, ka šādā veidā rīkotais iepirkums nav veicinājis konkurenci un iespēju līdzvērtīgas kvalitātes preci izvēlēties par zemāku cenu, turklāt ir iespējams, ka tiek nelietderīgi izlietota nodokļu maksātāju nauda.

E. Zeldera apgalvotais domes sēdē par to, kā būtu jāstrādā Iepirkuma komisijai: “Mērķis ir padarīt Iepirkumu komisijas darbu vairāk caurskatāmāku. (..) Šobrīd (komisijas locekļu) skaits palielināts, līdz ar to maksimāli nodrošinot neatkarību un objektivitāti.”

Vai šī ir tā sludinātā profesionalitāte un strādāšana Talsu novada iedzīvotāju labā?

(1) http://www.talsi.lv/publiskie-iepirkumi?view=816

(2) https://www.sbe.lv/lv/kontakti/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *