III Totalitārisms Talsu novada domē un ārpus tās

Dalies

            Ar skaļiem saukļiem sevi pieteica mistiskais Juris Kārkls, kurš it kā patriotisku jūtu vadīts sniedza savu interpretāciju par to, kā strādā pašvaldība, un īsi pirms vēlēšanām tikpat “tīru” nodomu vadīts neaizmirsa pamācīt iedzīvotājus, par ko noteikti nebalsot pašvaldību vēlēšanās. E. Zelderis publiski nav atzinis un droši vien, ka neatzīs savu saistību ar šo pseido-varoni, taču – kāda sakritība – pirmajā intervijā “Talsu Vēstīm” ir atzinis, ka par sava veida hobiju uzskata sūdzību rakstīšanu. Ne velti vēl neilgi pirms vēlēšanām jaunizceptais politiķis bija redzams “Bez Tabu”, ko bija izsaucis, lai pasūdzētos, ka kāds savu automašīnu nolicis “viņa” vietā (1).

            Viens no biežākajiem Jura Kārkla tematiem, aprakstot ikdienu pašvaldībā, bija tur it kā pastāvošā diktatūra un darbinieku iebiedēšana. Šobrīd, pēc vairāk nekā 100 dienām, diktatūra pašvaldībā tiešām nepastāv, tagad to var nosaukt par totalitārismu. Darbinieku publiska pazemošana komitejās un domes sēdēs ir tikai redzamākā daļa. Nav noslēpums, ka priekšsēdētājs darbiniekus citu klātbūtnē atļaujas nosaukt par parazītiem un citos ne visai glaimojošos vārdos. Īpaši E. Zelderis izcēlās nesenā Izglītības, kultūras un sporta komitejā, kur kolēģei – deputātei – aizrādīja par bolīšanos.

            Mēra varenība izgājusi arī ārpus Kareivju ielas 7 sienām, tagad pašvaldība izlases veidā mēdz dzēst komentārus Facebook.com kas nav glaimojoši pašam E. Zelderim (tas gan laikam nav nekas pārsteidzošs, jo šādu praksi pirms vēlēšanām savā Facebook.com izmantoja arī E. Zeldera pārstāvētā partija, nedomājot par atklātas diskusijas uzturēšanu un brīvu domu apmaiņu).

            Savukārt ar personīgu telefona zvanu no paša mēra tika aplaimots kāds iedzīvotājs ar pretējiem politiskajiem uzskatiem – novada galva un seja draudēja izrēķināties un viņu izdzīt no Talsiem, ja turpinās par E. Zelderi un viņa partiju rakstīt negatīvus komentārus. Vai tiešām mēram nav nekā labāka ko darīt?

            Pašvaldības Ētikas kodeksā sadaļā “Darbiniekam, kurš ieņem vadītāja amatu” 17.2. punktā teikts: “Jāizvairās no augstprātības un autoritāra vadības stila, jāievēro demokrātijas normas un koleģialitāte.” E. Zelderis – cik paradoksāli –ir arī Ētikas komisijas priekšsēdētājs, taču viņa uzvedība liecina, ka ar Ētikas kodeksu viņš nav iepazinies vai arī to ignorē. Vai arī šajā gadījumā neparādās dubultā morāle?

(1) Maksā par tukšu gaisu! Privāto autostāvvietu nekaunīgi aizņem kāds svešinieks!

Maksā par tukšu gaisu! Privāto autostāvvietu nekaunīgi aizņem kāds svešinieks!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *