IIIV Aizejoši darbinieki, “atklāti” konkursi

Dalies

Ar cēlām frāzēm par caurspīdīguma ēru Talsu novada pašvaldībā tika un tiek solīti atklāti un godīgi amatu konkursi.

            Mērs intervijā delfi.lv (1) pauda, ka neviens nav neaizvietojams, taču, šķiet par pretējo liecina joprojām brīvās vakances. Joprojām vakanta ir Būvvaldes vadītāja, Komunālās nodaļas vadītāja, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja un Kultūras, sporta un tūrisma centra vadītāja vieta. Kamēr šie amati ir neaizpildīti, radīta jauna amata vieta Juridiskajā nodaļā – Juridiskās nodaļas vadītāja vietnieks. Vēl viens papildinājums administrācijā, nedomājot par tik plaši deklarēto līdzekļu taupīšanu.

            SIA “Talsu Televīzija” klusi amatā iecelta Sanita Liepiņa. 13. jūlija domes sēdē tikai tad, kad tas tika pajautāts, mērs atklāja: “Šobrīd uz pagaidu laiku valdes locekļa amatā iecelta Sanita Liepiņa. Tuvākajā laikā tiks izsludināts atklāts konkurss.” (2) Grūti spriest, ko mērs domājis ar vārdiem “tuvākajā laikā”, turpinām gaidīt, kad tas brīdis pienāks. Nevar noliegt, ka televīzija ir atdzīvojusies pozitīvā ziņā, taču, kur caurspīdīgums un godīgi konkursi, kas bija viens no jaunās partijas un paša mēra galvenajiem uzstādījumiem?

            Īpatnēja izpratne par godīgumu un caurspīdīgumu ir vērojama arī jaunā deputātu sasaukuma apstiprinātajās komisijās. Izskatās, ka komisiju dalībnieku izvēlē ir ievērots pareizo partiju (3) piederības princips, nevis daudzkārt piesauktā profesionalitāte, neatkarība un objektivitāte.

Vairāk par komisijām, nākamreiz.

(1) Talsi – pašvaldību vēlēšanu čempiona noslēpums

http://www.delfi.lv/news/doma-spried-sver/talsi-pasvaldibu-velesanu-cempiona-noslepums.d?id=49199299

(2) Talsu novada domes sēdes 13.07.2017. protokols Nr.15:

http://www.talsi.lv/uploads/filedir/Domes%20sedes%20prot/2017/tndprotokolsnr1513072017.pdf

(3) Komisijas

http://www.talsi.lv/komisijas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *