Sešas novada pārvaldes tikušas pie vadītāja

Dalies
Talsu novada domes deputātu vairākums š.g. 30. janvārī domes sēdē amatā apstiprināja Talsu pilsētas un Kūļciema, Ģibuļu, Laucienes, Laidzes, Virbu pagastu pārvaldes vadītājus – jaunie pārvaldes vadītāji amatā apstiprināti no š.g. 1. marta, liecina pašvaldības interneta mājaslapā talsi.lv publicētā informācija.
Kandidātus pēc individuālām pārrunām minētajiem amatiem virzīja darba grupa, kuras sastāvā bija izpilddirektors un trīs viņa vietnieki. Balsojumā par pārvaldes vadītājiem nepiedalījās Talsu novada domes deputāti Miervaldis Krotovs („Zaļo un zemnieku savienība”) un Dainis Karols („Zaļo un zemnieku savienība”) – tādejādi balsojumā piedalījās 15 no 17 deputātiem.
Uz domes sēdi bija ieradušies visi izvirzītie kandidāti, kuri pastāstīja par savu izglītību un līdzšinējo profesionālo darbību, kā arī atbildēja uz deputātus interesējošiem jautājumiem. Visi kandidāti uzsvēra, ka viena no pārvaldes vadītāja prioritātēm ir saiknes veidošana ar iedzīvotājiem, tāpēc tika solīts rīkot regulāras sapulces.
Balsojot ar vēlēšanu zīmēm, deputāti vienbalsīgi par Talsu pilsētas pārvaldes vadītāju apstiprināja Ģirtu Kalnbirzi. Ģ. Kalnbirze šobrīd ir pašvaldības kapitālsabiedrības SIA „Talsu ūdens” valdes loceklis, taču viņam ir liela pieredze saistībā ar darbu pašvaldībā. Jaunais Talsu pārvaldes vadītājs ieņēmis priekšsēdētāja amatu Laidzes pagasta padomē un Talsu rajona padomē, strādājis par Laidzes Profesionālās vidusskolas direktoru, Dundagas novada pašvaldības izpilddirektoru un bijis SIA „LDz Infrastruktūra” valdes priekšsēdētājs. Ģ. Kalnbirze darbojies arī kā juriskonsults Lībagos, Ģibuļos, Virbos un Stendē.
Par Ķūļciema pagasta pārvaldes vadītāju ar 12 balsīm „par” un 2 balsīm „pret” (1 vēlēšanu zīme atzīta par nederīgu) pārvaldes vadītāja amatā apstiprināta Inga Kadiķe – Skadiņa. I. Kadiķe – Skadiņa līdz šim darbojās tirdzniecības jomā, taču viņas iepriekšējā darba pieredze ietver arī vairāku gadu darbu Ķūļciema pagasta pārvaldē, LR Centrālās statistikas pārvaldē un tirgus un socioloģisko pētījumu kompānijā SIA „GFK Custom Research Baltic”.
Par Laucienes pagasta pārvaldes vadītāju vienbalsīgi apstiprināts Juris Upmalis. J. Upmalis savu profesionālo darbību uzsācis kā skolotājs vairākās novada izglītības iestādēs, četrus gadus darbojies arī mācību centrā „BUTS”, kur pasniedzis kursus par celtniecību, kokapstrādi un namu apsaimniekošanu. Pēdējos piecus gadus darbojies būvniecības jomā, tostarp strādājis par nekustamo īpašumu apsaimniekošanas speciālistu vairākās Norvēģijas kompānijās.
Ģibuļu pagasta pārvaldes vadība turpmāk uzticēta Kitijai Vecmanei, par kuru savu balsi atdeva visi 15 deputāti. K. Vecmane vairāk kā desmit gadu garumā par grāmatvedi tādos uzņēmumos kā SIA „X Express”, SIA „Maiznīca Liepkalni”, AS „Talsu gaļa”, SIA „Kalniņi – Transporta kompānija” un zemnieku saimniecībā „Kalniņi”. Paralēli ikdienas darbam papildinājusi zināšanas dažādos kursos, tostarp projektu vadībā, profesionālajā lietvedībā, uzņēmuma iekšējā audita un revīzijas veikšanā u.c..
Par Laidzes pagasta pārvaldes vadītāju vienbalsīgi apstiprināta Solveiga Stalidzāne. S. Stalidzāne ieguvusi agronoma specialitāti, un šajā jomā darbojusies vairākus gadus tādos uzņēmumos kā SIA „Agro Stende”, „Latvijas agroķīmija” un arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā. Ieņēmusi arī kancelejas vadītājas amatu Talsu rajona tiesā un LAD Ziemeļkurzemes reģionālajā pārvaldē darbojusies kā vecākā referente.
Par Virbu pagasta pārvaldes vadītāju ar 11 balsīm „par” un 3 balsīm „pret” (1 vēlēšanu zīme atzīta par nederīgu) apstiprināts Egils Alsbergs. Pēc specialitātes inženieris – mehāniķis, E. Alsbergs ilgstoši strādājis par galveno inženieri SIA „Jaunpagasts plus”, šobrīd darbojas zemnieku saimniecībā „Ķeiri”.
Talsu novada pašvaldības izpilddirektors Aldis Vilsons: „Deputātiem piedāvājām lemt par kandidātiem, kuros saskatījām ne tikai pieredzi vai izaugsmes iespējas, bet arī zināšanas par pašvaldības darba specifiku un vēlmi strādāt iedzīvotāju labā. Individuāli tiekoties ar katru no kandidātiem, komisija sastapās gan ar spēcīgiem kandidātiem, gan arī tādiem, kuriem vēl jāsaprot kā darbojas pašvaldība. Lēmumu par to kurus no kandidātiem virzīt tālāk uz domes sēdi komisija pieņēma balsojot. Pašmērķis nebija par katru cenu atrast visu pārvalžu vadītājus ar pirmo mēģinājumu. Pat ja paies vairāki mēneši līdz tiks aizpildītas brīvās vakances, galvenais, lai tiek dota iespēja darboties cilvēkiem, kuri ne tikai spēs tikt galā ar saviem pienākumiem, bet izrādīs iniciatīvu un godam pārstāvēs savu pagastu vai pilsētu.”
Saistībā ar to, ka vadītāja amats joprojām ir vakants Strazdes, Lubes un Īves pagastos, šajās pārvaldēs pagaidām turpinās strādāt pienākumu izpildītāji. Par kandidātiem, kuri bija pieteikušies vadītāja amatam šajās pārvaldēs, darba grupa neguva pārliecību, ka tie spēs pildīt uzticētos amata pienākumus. Par trīs Lubes pagasta pārvaldes vadītāja amata pretendentiem visi darba grupas dalībnieki nobalsoja „pret”. Īves un Strazdes pagastā tika vērtēts katrā viens kandidāts (Strazdes pagastā pārvaldes vadītāja amatam bija pieteikušies divi kandidāti, taču vienam tomēr nebija augstākā izglītība) – arī par šiem kandidātiem visi darba grupas dalībnieki nobalsoja „pret”. Ar šo balsojumu darba grupa nolēma, ka neviens no šiem kandidātiem nav virzāms uz domes sēdi un minētās pārvaldes pagaidām paliek bez pastāvīga vadītāja.
11.02.2014.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *