Pilnībā kompensēs transporta izdevumus vidusskolēniem

Dalies

Talsu novadā daļa skolēnu, pārsvarā tie ir no 10. līdz 12. klašu audzēkņi, lai nokļūtu līdz izglītības iestādei un atpakaļ, neizmanto pašvaldības apmaksāto, bet gan sabiedrisko transportu – šie skolēni biļeti iegādājas par pilnu maksu. Talsu novada dome lēmusi, ka turpmāk šie sabiedriskā transporta līdzekļu izdevumi no 10. līdz 12. klašu audzēkņiem tiks pilnībā kompensēti, vēsta interneta vietne talsi.lv.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka “ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošajiem vispārējas vidējās izglītības iestādēs (klātienes 10. – 12. klase) izglītojamiem ir tiesības saņemt kompensāciju 50% apmērā par braukšanas izdevumiem, kas saistīti ar braucienu mācību gada laikā no dzīvesvietas līdz izglītības iestādei un atpakaļ attiecīgās novada pašvaldības administratīvajā teritorijā”.
Izvērtējot Talsu novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības programmu izglītojamo iespējamo nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu braucieniem, kas saistīti ar nokļūšanu no dzīvesvietas līdz izglītības iestādei un atpakaļ, pieņemts lēmums kompensēt šos braukšanas izdevumus 100% apmērā. Jaunā kārtība šajā mācību gadā attieksies uz aptuveni 30 skolēniem.
Informācijas avots un foto: www.talsi.lv 
22.09.2015.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *