Noslēgts sadarbības līgums ar „Vienotību”

Dalies
Politiskā partija „Vienotība” 26. jūnijā parakstīja vienošanos par sadarbību ar reģionālo partiju „Talsu novada attīstībai” (TNA). TNA ir jau sestā reģionālā partija, kas izšķīrusies par labu sadarbībai ar premjera partiju. Šajā pat laikā vienošanās par sadarbību tika noslēgta arī ar Latgales partiju.

Vienošanos par sadarbību ar partijas „Vienotība” valdes priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu parakstīja „Talsu novada attīstībai” valdes priekšsēdētājs Aldis Vilsons un „Latgales partijas” vadītājs, Daugavpils pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis. Svinīgajā notikumā piedalījās arī Talsu novada domes priekšsēdētājs, TNA valdes loceklis Aivars Lācarus, domes priekšsēdētāja vietnieks, „Vienotības” biedrs Normunds Tropiņš, „Vienotība” Talsu nodaļas vadītājs Dāvis Kalmanis, partijas „Vienotība” ģenerālsekretārs Artis Kampars un partijas valdes locekle Inga Priede, kā arī mediju pārstāvji. Jau ziņots, ka 12. aprīlī vienošanos parakstīja Jēkabpils reģionālā partija, partijas „Kuldīgas novadam”, „Ogres novadam”, „Tukuma pilsētai un novadam” un „Valmierai un Vidzemei”.

TNA valdes priekšsēdētājs Aldis Vilsons: „Mūsu partija un tās pārstāvji Talsu novada domē strādā ar mērķi veicināt Talsu novada attīstību, paaugstināt iedzīvotāju labklājības līmeni un nodrošināt kvalitatīvu dzīves vidi. Lai varētu to realizēt, konstruktīvs dialogs jau izveidojies ar „Vienotības” Talsu nodaļu, taču svarīga ir sadarbība ne tikai reģionālā, bet arī valstiskā līmenī. Ceram, ka šī sadarbība pavērs ceļu vairāku novadam svarīgu infrastruktūras projektu realizēšanai, un mūsu novada balss būs pārstāvēta arī Saeimā. Otrs jautājums, kas šobrīd ir vienlīdz aktuāls – drošība. Situācijā, kad dienaskārtībā ir jautājums par mūsu valsts drošību, politiķiem nevajadzētu dzīties pēc lētas publicitātes. Lielo un arī mazo partiju spēja formulēt skaidru un nepārpotami stingru nostāju šajā jautājumā ir īpaši būtiska, tāpēc sadarbība ar partiju, kuras pārraudzībā ilgstoši bijusi ārlietu un aizsardzības joma, pašreizējos apstākļos ir mūsu priekšrocība.”

„Sadarbība un spēku apvienošana liecina par Latvijas politisko spēku briedumu un atbildīgumu, kas šobrīd mūsu sabiedrībai nepieciešams vairāk nekā jebkad agrāk. Aizvadīto mēnešu notikumi reģionā liek mums pārdomāt ne vien valsts ārējās drošības, bet arī Latvijas iekšpolitiskās efektivitātes jautājumus. Mums jāizmanto visas iespējas veidot plašu politisku platformu mūsu valsts nākotnes vārdā. Politisku fragmentāciju vairs nevaram atļauties”, parakstot vienošanos, uzsvēra „Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

“Vienotības” un reģionālo partiju sadarbības mērķis ir nodrošināt Latvijas ilgtspējīgu un līdzsvarotu izaugsmi, Latvijas novadu un pilsētu attīstību, kā arī iespējami plašāku sabiedrības līdzdalību politikas veidošanā.

Parakstot vienošanos, partijas kļūst par stratēģiskiem partneriem, paredzot sadarbību 12. Saeimas vēlēšanu periodā un visā tās pilnvaru laikā un saskaņotu rīcību arī 8. Eiropas Parlamenta vēlēšanās un visā tā sasaukuma periodā.

Partiju kopīgais mērķis ir stabilas labēji centriskas valdības koalīcijas izveide pēc 12. Saeimas vēlēšanām, kas balstīta uz ekonomiskās izaugsmes, stingras fiskālās atbildības, ilgtspējas, sociālās solidaritātes, līdzsvarotas reģionālās attīstības principiem, teikts šodien parakstītajā sadarbības līgumā.

Vienošanās arī paredz viedokļu saskaņošanai un labāko rīcībpolitikas risinājumu izstrādāšanai izveidot Reģionālās attīstības padomi, kuras kompetencē būs kopīgas nostājas formulēšana reģionālās attīstības jautājumos. Padomē pēc savstarpējas vienošanās var tikt pieaicināti citu reģionālo partiju pārstāvji.

27.06.2014.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *