Nākošgad atjaunos autoceļu Talsi – Stende – Kuldīga

Dalies

Šoruden tiks izsludināts iepirkuma konkurss būvdarbu veikšanai ceļa posmā “Talsi – Stende – Kuldīga”, savukārt būvdarbi tiks uzsākti 2016.gadā. Iecerēts, ka pēc rekonstrukcijas ceļa posmā no Talsiem līdz viaduktam būs divas braukšanas joslas, bet posmā no Talsu pilsētas robežas līdz Dižstendes pagriezienam tiks izbūvēts arī kopīgais gājēju un velosipēdistu celiņš, kura platums būs 2,5 metri.

Valsts akciju sabiedrības (VAS) „Latvijas valsts ceļi” pārstāvji veikuši ekspertīzi izstrādātajam būvprojektam, kas paredz valsts reģionālā autoceļa posma „Talsi – Stende – Kuldīga” rekonstrukciju. Paredzēts, ka attiecīgā ceļa posma „Talsi – Stende – Kuldīga” būvdarbu iepirkuma konkursu izsludinās oktobrī. Savukārt būvdarbi plānoti 2016. gadā, bet kopējais būvdarbu izpildes laiks noteikts līdz 300 dienām. Autoceļa posma rekonstrukcijas izmaksas tiek lēstas vairāk nekā desmit miljonu eiro apmērā.

VAS „Latvijas valsts ceļi” skaidro, ka pēc rekonstrukcijas ceļa posmā no Talsiem līdz viaduktam būs divas braukšanas joslas, nevis četras kā līdz šim. Tehniskā projekta risinājumi izstrādāti, pamatojoties uz tehniski ekonomisko salīdzinājumu, tehniskajiem noteikumiem un ceļu projektēšanas standartiem. Konkrētais autoceļš atbilst AII ceļu kategorijai, tādēļ projektā iekļautas divas braukšanas joslas. Kopējais brauktuves platums posmā no 1,56. līdz 5,90. kilometram paredzēts 2×4 metrus plats, bet posmā no 5,90. līdz 10,91. kilometram kopējais brauktuves platums sasniegs 2×3,75 metru platumu. Ceļa posmā būs arī 1,5 metru platas šķembu nomales.

Projekts nosaka arī esošā pārvada un autoceļa divu līmeņu mezgla rampu (viadukta) pārbūvi 4,9 kilometru garumā. Posmā no Talsu pilsētas robežas līdz Dižstendes pagriezienam tiks izbūvēts arī kopīgais gājēju un velosipēdistu celiņš, kura platums būs 2,5 metri. Projektā ir iezīmēta arī perspektīvā gājēju un velosipēdistu celiņa atrašanās vieta posmā no Dižstendes pagrieziena līdz Stendei. Tomēr tā izbūvei būs nepieciešama zemes atsavināšana 2,5 hektāru platībā.

Informācijas avots: Talsu novada pašvaldības informatīvais izdevums “Talsu Novada Ziņas” (2015/16).

04.09.2015.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *