Jaunais LED apgaismojums ļaus samazināt izmaksas

Dalies
25. jūnijā Sabilē un Stendē noslēdzās apgaismojuma infrastruktūras rekonstrukcija. Līdzšinējās apgaismojuma lampas nomainītas ar modernu un ekonomisku LED apgaismojumu. Tiek lēsts, ka jaunais LED apgaismojums pārvaldēm ļaus samazināt elektroenerģijas izmaksas.

Stendē uzstādīti 80 jauni apgaismes balsti un 360 gaismekļi 38 ielās. Kopējās projekta izmaksas sasniedza 348 973,12 eiro. No tiem 237 109,26 eiro bija Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums, bet pārējais – Talsu novada pašvaldības ieguldījums. Apgaismes infrastruktūras rekonstrukciju gan Stendē, gan Sabilē veica SIA „Talsu spriegums”.

Stendes pilsētā apgaismojums rekonstruēts 38 ielās. Stendes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Āboliņš uzsvēra, ka par atjaunoto apgaismojumu no iedzīvotājiem saņēmis ļoti pozitīvas atsauksmes. „Iedzīvotāji apgalvo, ka tagad nakts stundās pilsētas ielas ir gaišas, un māju logos vairs nespīd gaisma, kas iepriekš traucēja naktsmieru. Galvenais mērķis projektam bija siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, kas arī ir sasniegts,” teica A. Āboliņš. Līdzšinējās nātrija apgaismojuma lampas nomainītas ar modernu un ekonomisku LED apgaismojumu, kas pārvaldei turpmāk ļaus ietaupīt finansējumu. „Jau tuvākajos pāris gados pašvaldības ieguldītie līdzekļi atmaksāsies, un pēc tam izjutīsim iespaidīgu ekonomiju elektrības patēriņa ziņā,” piebilda A. Āboliņš.

Pozitīvs rezultāts sasniegts arī Sabilē – tur pie esošajiem balstiem uzstādīti 232 jauni gaismekļi 24 pilsētas ielās. Padarītie darbi izmaksāja 221 648,63 eiro, no kuriem 150 532,14 eiro bija Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta ieguldījums. Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes vadītājs Zigmunds Brunavs uzteica kvalitatīvi paveikto darbu, uzsverot, ka apgaismojuma rekonstrukcija ir ieguldījums ne tikai iedzīvotājiem patīkamas vides uzlabošanā, bet arī drošības pastiprināšanā pilsētas teritorijā. Viņš ir pārliecināts, ka, pateicoties energoefektīvajām LED lampām, pārvaldei izdosies samazināt elektroenerģijas patēriņu.

Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks tehniskajos un nekustamā īpašuma jautājumos Oskars Kļava uzsvēra labo sadarbību ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Vides investīciju fondu, kas nodrošināja sekmīgu projektu realizāciju. O. Kļava paskaidroja, ka īstenotais projekts vērsts uz iedzīvotājiem drošas vides sakārtošanu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu.

Informācijas avots un foto: www.talsi.lv

01.07.2015.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *