Ar pašvaldības līdzfinansējumu sakārtos daudzdzīvokļu namu pagalmus Talsos

Dalies
Šogad Talsu novada pilsētu daudzdzīvojamo namu iemītnieki pirmo reizi varēja pieteikties projektu konkursā, lai labiekārtotu namu pagalmus un sakārtotu savas dzīvesvietas vidi. Konkursam noslēdzoties, Talsu novada dome atvēlējusi 9395,34 eiro finansējumu Dundagas, Rīgas un Lielās ielas pagalmu labiekārtošanai Talsos.
Konkurss rīkots, jo novada pašvaldība ikdienā nereti saņem iedzīvotāju iesniegumus par nepieciešamību sakārtot daudzdzīvojamo māju pagalmus, lai gan tie nav pašvaldības kompetencē. «Bieži vien cilvēki neizprot, ka daudzdzīvokļu māju pagalmi ir viņu privātīpašums un ka pašvaldības nedrīkst ieguldīt finansējumu to sakārtošanā,» jaunās iniciatīvas pamatojumu skaidro Talsu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks tehniskajos un nekustamā īpašuma jautājumos Oskars Kļava.

Līdzfinansējumu ieguvušie projekti tiks īstenoti līdz 1.novembrim. Dundagas ielā 16 paredzēts labiekārtot brauktuvi un ietvi (pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums – 4000 eiro). Lielā ielā 27, 29 un 29b rekonstruēs iebraucamā ceļa segumu un atkritumu novietnes (pašvaldība piešķīrusi finansējumu 4000 eiro apmērā), bet Rīgas ielā 1 paplašinās stāvlaukumu (pašvaldības piešķirtais finansējums – 1395,34 eiro).

Projektu konkursa nolikums paredz pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% apmērā no kopējās izmaksu tāmes, bet nepārsniedzot 4000 eiro viena projekta īstenošanai. Talsu novada domes deputāti, 16.jūlija domes sēdē apstiprinot projektu konkursa rezultātus, bija vienisprātis, ka nolikuma nosacījumus vēl ir jāpapildina, lai iniciatīva būtu iedzīvotājiem vēl pieejamāka.

Piesaistot pašvaldības līdzfinansējumu, iedzīvotājiem tika piedāvāta iespēja izbūvēt vai uzlabot bērnu rotaļu laukumus, atpūtas vietas, gājēju, piebraucamo ceļu un laukumu segumus, inženiertehniskās komunikācijas, kas nepieciešamas labiekārtojuma īstenošanai. Projektu konkursā varēja pieteikt arī jaunu apstādījumu izveidošanu vai veco apstādījumu rekonstruēšanu.

Informācijas avots: Talsu novada pašvaldības informatīvais izdevums «Talsu Novada ziņas» (2015/14).

01.08.2015.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *